Meniu
Coșul tău

Anunt de angajare Timisoara

  OFFICE ASSISTANT

  TIMISOARA

  8H / ZI

Anunt de angajare pentru magazinul online Catenlunasinstele.ro

Echipa catenlunasinstele.ro isi mareste echipa din spatele magazinului online si te invita sa te alaturi in biroul nostru din Timisoara!

Daca esti o persoana organizata, ai cunostinte solide de Excel si experienta in lucrul cu sisteme ERP, si iti place sa lucrezi intr-un mediu dinamic si prietenos, te asteptam sa ni te alaturi. Trimite CV-ul tau la adresa de email [email protected] si devino parte din povestea noastra de succes!

Ce vom aprecia la tine:

1. Bune abilitati de comunicare si relationare:

  • Vei interactiona frecvent cu clientii si colegii, de aceea comunicarea eficienta si capacitatea de a stabili relatii pozitive sunt esentiale.

2. Atentia la detalii si buna organizare:

  • Gestionarea corecta a comenzilor si documentelor necesita precizie si o organizare riguroasa.

3. Capacitatea de a lucra atat individual cat si in echipa:

  • Vei avea sarcini care cer atat munca independenta, cat si colaborare eficienta cu echipa.

4. Capacitatea de a te concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp cu prioritizarea acestora:

  • Lucrul intr-un mediu dinamic cere multitasking si prioritizare eficienta.

5. Capacitatea de a respecta termene:

  • Respectarea termenelor este cruciala pentru succesul proiectelor si satisfactia clientilor.

6. Gandire analitica:

  • Analiza datelor si identificarea solutiilor potrivite necesita o abordare logica si analitica.

7. Seriozitate si confidentialitate:

  • Vei gestiona informatii sensibile, asadar confidentialitatea si seriozitatea sunt imperios necesare.

8. Cunostinte de limba engleza scris/vorbit, nivel conversational:

  • Vei interactiona si cu clienti sau parteneri internationali.

9. Cunostinte bune de operare a calculatorului:

  • Utilizarea zilnica a instrumentelor digitale face parte din activitatea ta.

Responsabilitatile tale in echipa catenlunasinstele.ro:

1. Gestionarea comenzilor online:

  • Procesarea si confirmarea comenzilor primite prin platforma online.
  • Urmarirea statusului comenzilor si actualizarea clientilor cu privire la livrari.
  • Rezolvarea problemelor legate de comenzi, cum ar fi anularile sau modificarile solicitate de clienti.

2. Interactiunea cu clientii:

  • Gestionarea corespondentei prin email si telefonic pentru a raspunde intrebarilor clientilor.
  • Oferirea de suport pre si post-vanzare si solutionarea reclamatiilor.

3. Administrarea stocurilor:

  • Monitorizarea stocurilor si coordonarea cu departamentul de aprovizionare pentru refacerea acestora.
  • Actualizarea inventarului in sistemul ERP si asigurarea corectitudinii datelor.

4. Procesarea comenzilor B2B:

  • Gestionarea relatiilor cu magazinele partenere si procesarea comenzilor acestora.
  • Asigurarea corectitudinii si eficientei procesului de facturare si livrare pentru comenzile B2B.

5. Gestionarea documentelor:

  • Gestionarea documentelor necesare pentru comenzi (facturi, AWB-uri, etc.).
  • Pregatirea si gestionarea documentatiei pentru livrari, retururi si schimburi.
  • Gestionarea documentelor pentru aprovizionare.

6. Colaborarea inter-departamentala:

  • Comunicarea cu departamentele de logistica, achizitii si marketing pentru a coordona campaniile promotionale si pentru a asigura disponibilitatea produselor.
  • Suport pentru echipa in actualizarea continutului site-ului. Ocazional actvitati de monitorizare si intretinere magazin online: actualizare stocuri; actualizare descrieri produse; creare si gestionare articole si texte promovare pentru campanii de informare sau promotionale.

7. Imbunatatirea proceselor:

  • Identificarea si implementarea de solutii pentru optimizarea fluxului de lucru in backoffice.
  • Analiza datelor si oferirea de recomandari pentru optimizarea proceselor de backoffice.

Beneficii pentru alaturarea in echipa catenlunasinstele.ro:

1. Contract pe perioada nedeterminata:

  • Stabilitate si securitate pe termen lung printr-un contract de munca permanent.

2. Discount la toate produsele din portofoliul nostru:

  • Reduceri atractive pentru angajati la toate produsele din magazin, oferind avantaje financiare suplimentare.

3. Liber de ziua ta:

  • Zi libera platita de ziua ta de nastere, pentru a sarbatori acest moment special alaturi de cei dragi.

4. Zile de concediu suplimentare:

  • Extra zile de concediu adaugate pentru fiecare an petrecut in echipa, recompensand loialitatea si dedicarea.

5. Bonus pentru recomandarea fiecarui nou coleg:

  • Recompense financiare pentru fiecare angajat nou recomandat si angajat, recunoscand contributia la dezvoltarea echipei.

6. Program de lucru flexibil:

  • Flexibilitate printr-un program de lucru organizat in intervalul 9:00-18:00, de luni pana vineri, permitand un echilibru mai bun intre munca si viata personala.

Aceste beneficii sunt gandite pentru a crea un mediu de lucru placut si motivant, asigurand astfel satisfactia si fidelitatea angajatilor nostri.